Aktualności - Zespół Szkół Nr 11

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności
15.10.2018r.
W miniony poniedziałek, 15 października, w naszej szkole obchodziliśmy jubileusz 85-lecia istnienia szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. celebrowanej przez Jego Ekscelencję Biskupa Romualda Kamińskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Joanna Fabisiak - posłanka na Sejm RP, Marek Borowski - senator RP, Zbigniew Cierpisz - Zastępca Burmistrza, Ryszard  Kędzierski - Przewodniczący Rady Dzielnicy, Joanna Posielska - Główna Specjalistka Biura Edukacji, Ks Zbigniew Kloch - Proboszcz parafii, Anna Osypiuk - Prezes ZNP Warszawa Praga, Bożena Sołdek - przedstawiciel NSZZ Solidarność, Anna Zaremba-Michalska, Mirosław Zaremba -Wydawnictwo Literackie,Oficyna Literacka Noir Sur Blanc, Jacek Wachowicz - Przyjaciel Szkoły, Prezes Stowarzyszenia Kocham Pragę, Andrzej Szymański - Prezes Warszawskiej Izby Turystyki, Andrzej Żukowski - Wiceprezes Izby Turystyki RP, Katarzyna Kaczmarska i Mirosław Gleb ze Stowarzyszenia Mediów Polskich, Katarzyna Malesa - Dyrektor Departamentu kadr - Regent Warsaw Hotel, Jolanta Wilk - Dyrektor szkoły Cosinus, Paulina Wawer - przedstawiciel Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Rada Rodziców: Monika Gościniak, Iwona Orlikowska, Katarzyna Drewnowska, emerytowani nauczyciele i pracownicy  na czele z Panią dyrektor Marią Kwitowską oraz nauczyciele,uczniowie i pracownicy administracji i obsługi.
Uroczysty apel odbył się na korytarzu pierwszego piętra, który na ten dzień przybrał odświętny wygląd. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki, który nakreślił kierunki pracy i rozwoju szkoły oraz złożył życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty, pamiątkowe upominki i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były przemówienia, wiersze, piosenki, wiadomości z życia szkoły i humorystyczne scenki traktujące o szkole.
8.10.2018r.
W dniach 5-7 października klasa 1C wraz ze swoim wychowawcą pojechali na wycieczkę integracyjną do Lublina. W programie było wiele atrakcji m.in. warsztaty antydyskryminacyjne w Ośrodku "Brama Grodzka" , wizyta w obozie koncentracyjnym na Majdanku, warsztaty w Muzeum Cebularza, wycieczka Podziemną Trasa Turystyczną, w trakcie której uczniowie poznali historię XVIII - wiecznego handlu żydowskiego w Lublinie oraz warsztaty "W miasteczkowym zakładzie fryzjerskim – rzecz o przedwojennej urodzie i higienie" w Muzeum Etnograficznym w Lublinie.

4.10.2018r.
Dzisiaj klasa 1a uczestniczyla w prelekcji WŁADYSŁAW GRABSKI – CZŁOWIEK NA MIARĘ SWOICH CZASÓW, która odbyła się w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Prezentacja poświęcona była życiu oraz działalności politycznej Władysława Grabskiego – najsłynniejszego ekonomisty okresu międzywojennego. Przybliżyła ona historię odrodzenia naszej waluty narodowej po I wojnie światowejk, ukazując losy gospodarcze II RP
w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości.

3.10.2018r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji„Cała Polska czyta dzieciom” – której głównym celem jest zachęcanie dzieci do częstszego obcowania z książką oraz do wspólnej lektury z młodzieżą naszego Technikum. W roli głównej uczniowie klasy 3e. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, wrażliwych i szczęśliwych ludzi".

Nasze uczennice z IIa i IIIa zakwalifikowały się do finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.

28.10.2018r.
Klasy 1C, 2A i 3A/C wzięły udział w wycieczce historycznej po Pradze z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

21.09.2018r.
Klasa 4g wybrała się na wycieczkę po Starówce. Nauczyciele przedmiotów zawodowych zorganizowali grę miejską pt.: "Poznajemy różne lokale i usługi gastronomiczne". Natomiast klasa 1e chętnie wzięła udział w akcji sprzątania świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”, natomiast turyści wyruszyli na wycieczkę dydaktyczną z przewodnikiem pt. "Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości".

20.09.2018r.
W dniu 20 września klasa 4A obejrzała film historyczny "Dywizjon 303". Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z heroiczną i bohaterską kartą w dziejach polskiego oręża w czasie II wojny światowej i jednocześnie doszlifowania swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego.

19.09.2018r.
W środę 19.09. odbyło się spotkanie z panem Stefanem Czernieckim - podróżnikiem, autorem książek podróżniczych, który opowiedział o swojej wyprawie w Himalaje wraz ze swoim ojcem - alpinistą. W prelekcji uczestniczyły klasy o profilu technik obsługi turystycznej oraz technik hotelarz.
Klasa 4g zwiedziła dzisiaj Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

18.09.2018r.
Nasze uczennice z klasy 2a i 3a wzięły udział w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Wszystkie zakwalifikowały się do ii etapu. Serdecznie gratulujemy!

Klasa 3e zwiedziła Muzeum Azji i Pacyfiku. Uczniowie mieli możliwość poznania świat gier i zabaw azjatyckich z m. in. z Japonii, Mongolii, Malezji czy Chin.

15.09.2018r.
Dnia 15 września 2018 r odbyła się VI edycja Narodowego Dnia Sportu. I ta edycja nie odbyła się bez udziału chętnych uczniów naszej szkoły. Od godziny 12:00 nasi sportowcy brali udział w licznie dostępnych konkurencjach sportowych, poznawali nowe trendy związane ze zdrowym stylem życia i czynnie interesowali się losem potrzebujących opieki zwierząt.

12.09.2018r.
W tym roku dołączyliśmy do akcji Narodowe Czytanie. Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012r. W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest "Przedwiośnie" S. Żermoskiego. Po południu, o godzinie 17:00 odbyło się zebranie z rodzicami klas pierwszych, podczas którego pan dyrektor Jan Grądzki wręczył medal "Przyjaciel szkoły" panu Jackowi Wachowiczowi.  

11.09.2018r.
Dnia 11 września 2018 r na Bulwarze Stanisława Augusta na warszawskim Kamionku odbyły się jak co roku dzielnicowe biegi przełajowe i jak co roku nasza szkoła wzięła w tych zawodach czynny udział. Uczniowie startowali w biegach na dystansach : panie 1000 i 2000 M, a panowie 1500 i 3000 M. Wszyscy biegacze ukończyli swoje starty, a wyniki poznamy za kilka dni. Wiemy już, że w tym roku Mistrzynią Dzielnicy Praga Północ na dystansie 2000 M została nasza uczennica Yazenitska Ada z klasy 2G. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Szczególnie gorąco gratulujemy naszej Mistrzyni i liczymy na dalsze sukcesy na etapie warszawskim.

06.09.2018r.
Dzisiaj na korytarzu, w trakcie długiej przerwy, odbył się kiermasz podręczników.

03.09.2018r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły Pan Jan Grądzki przywitał grono pedagogiczne, rodziców i uczniów a także pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów. Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się spotkaniem klas z wychowawcami.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego