Aktualności
Wyniki egzaminów zawodowych
Z przyjemnością informujemy o
WYNIKACH EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
sesja LATO 2024
Kwalifikacja HAN.01. Technik handlowiec 100%
Kwalifikacja HGT.03. Technik organizacji turystki 91%
Kwalifikacja HGT.07. Technik hotelarstwa 85 %
We wszystkich kwalifikacjach nasi uczniowie osiągnęli wyniki powyżej średniej krajowej.
GRATULUJEMY!!!
Warto pomagać.
Pracownicy naszej szkoły zebrali fundusze i przekazali je dla szkoły i przedszkola w Kenii w mieście Malindi. Pieniądze zostały przekazane przez wolontariuszkę Idę.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Zapraszamy na Mszę św. w intencji społeczności ZS11, która odbędzie się 2 września 2024r. o godz. 8:00 w kościele pw. Matki Bożej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej 5.
godzina 9:00 - klasy 2-5 w salach z wychowawcami
godzina 10:00 - klasy 1 na korytarzu pierwszego piętra
Opis projektu "Praktyki zawodowe na europejskim poziomie dla kierunków Technik Hotelarz oraz Technik Organizacji Turystyki”"
Projekt nasz ma za zadanie jak najlepsze przygotowanie młodzieży naszej placówki do dokonania odpowiedniego wyboru ścieżki zawodowej i samodzielnego podejmowania decyzji. Dzięki określeniu potrzeb naszej szkoły, uczniów i nauczycieli, mogliśmy wyznaczyć sobie cele, które zamierzamy konsekwentnie realizować.
Celem naszego projektu jest
1. Wsparcie uczniów z mniejszymi szansami - jest to duża grupa uczniów. Najczęściej jest to młodzież o niskim statusie ekonomicznym. Zaobserwowaliśmy w tej grupie zmniejszoną motywację do samokształcenia i rozwijania kompetencji. Chcemy zindywidualizować proces nauczania i wymagań względem uczniów, ze szczególnym uwzględnianiem osób ze środowisk defaworyzowanych. W tym celu chcemy proponować uczniom wyjazdy zagraniczne niewymagające własnych nakładów finansowych. Zachęci to wszystkich uczniów do dalszego rozwijania własnych ambicji i zdolności.
2. Zwiększenie nacisku na zdobywanie przez uczniów kompetencji wymaganych w nowoczesnym społeczeństwie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystywania języków obcych, kompetencji socjalnych i tolerancji i poszanowania względem innych kultur – uczeń po nabyciu tych kompetencji powinien być w stanie umieć je wykorzystać w różnych warunkach. Dlatego tak ważne są wyjazdy zagraniczne uczniów, gdzie mają szansę sprawdzić się poza szkołą w nowych realiach – na przykład sprawdzić swoje kompetencje języka obcego podczas kontaktu z native speakeram.
3. Wyposażenie uczniów w dodatkowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe, które ułatwią start zawodowy przyszłym absolwentom. Współpraca międzynarodowa jest niezbędnym elementem w procesie edukacji zawodowej. Nauczane w naszej szkole zawody wymagają wdrażania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych poprzez organizację staży zagranicznych. Prowadzi to do podniesienia kwalifikacji zawodowych uczniów. Staże zagraniczne są niezwykle ważnym rozwiązaniem zwiększającym przejrzystość oraz uznawalność kwalifikacji zawodowych w krajach europejskich.
4. Budowanie pozytywnego obrazu szkoły na lokalnym rynku edukacyjnym oraz pracowniczym. Dzięki temu możemy liczyć na zwiększenie naboru do klas pierwszych poprzez promowanie szerokiego motywowania uczniów do rozwoju osobistego i zawodowego, stwarzając możliwości zdobywania przez uczniów nowych doświadczeń i kwalifikacji zawodowych, ale również nasi absolwenci dzięki zagranicznym praktykom staną się bardzie atrakcyjni na rynku pracy. dodatkowo poprawa współpracy ze środowiskiem pracodawców może nastąpić dzięki tworzeniu klas patronackich, projektów edukacyjnych oraz wspólnym organizowaniu konkursów.
5. Podniesienia kwalifikacji zawodowych nauczycieli. Wymiana nauczycielska oraz rozmowy międzynarodowe umożliwiają podniesienie kompetencji językowych oraz kulturowych. Głównym celem jest poszerzanie horyzontów – uczenie się od siebie nawzajem. Wymiana i korzystanie z doświadczeń innych w procesie ulepszania swojego warsztatu zawodowego. 6. Podniesienie Europejskiego wymiaru szkoły. Biegłe posługiwanie się językami jest jednym z podstawowych elementów współczesnego wykształcenia i właściwie przygotowuje młodzież do życia i pracy w Europie. Dlatego chcemy wzmocnić ich nauczanie poprzez konwersacje i zajęcia z równieśnikami.
Info Rekrutacja
REKRUTACJA do Technikum nr 20 w Zespole Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego
Informujemy, że wszelkich informacji związanych z rekrutacją do Technikum nr 20 na rok szkolny 2024/2025 udziela Komisja Rekrutacyjna.
Zapraszamy codziennie od 9:00 do 14:00
ul. Ratuszowa 13, 03-450 Warszawa
Kontakt z Komisją Rekrutacyjną za pomocą maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje dotyczące zasad rekrutacji, kierunków kształcenia dostępne na stronie szkoły - zakładka Rekrutacja
Komisja Rekrutacyjna
Opis projektu "Kompetencje kluczowe to nasz przepis na sukces"
Projekt edukacyjny "Kompetencje kluczowe to nasz przepis na sukces" ma na celu rozwój i wzmocnienie kluczowych kompetencji uczniów Technikum nr 20 w Zespole Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego oraz stworzenie możliwości do nabycia umiejętności najbardziej istotnych w życiu młodego człowieka. Zaplanowane działania stworzą dla młodzieży możliwość poszerzenia swoich szans i możliwości podczas dalszych wyborów edukacyjnych i zawodowych. Uczestnictwo w działaniach zagranicznych stworzy uczniom możliwość poszerzenia:
- kompetencji językowych, niezbędnych na międzynarodowym rynku pracy ale również w dalszych procesach rozwoju, stworzenie możliwości przełamania bariery interpersonalnej
- kompetencji kulturowych, które pozwolą im na zapoznanie z dziedzictwem międzynarodowym całej Europy, przełamanie barier międzyludzkich i otwarcia na możliwości jakie są dla nich dostępne
- kompetencji osobistych i społecznych, poprzez które zdobędą i polepszą oni umiejętności niezbędne w życiu dorosłego człowieka takie jak radzenie sobie ze stresem czy umiejętność kooperacji w zespole
- kompetencji cyfrowych, nieocenionych w XXI w., przedstawienie uczniom możliwości i nowych metod na wykorzystywanie Internetu, pozyskiwanie informacji i dbania o własne bezpieczeństwo w sieci.
Priorytetem naszej szkoły jest, by uczniowie ją kończący wykazywali się bardzo dobrą znajomością języków obcych, które stanowią jedne z najbardziej istotnych kompetencji w procesie dalszego kształcenia, wejścia na rynek pracy i życia we współczesnym społeczeństwie informacyjnym, nastawionym na międzynarodową wymianę wiedzy, doświadczeń i technologii. Zależy nam, by nasi uczniowie mogli swobodnie korzystać z branżowych źródeł wiedzy i materiałów edukacyjnych oraz mieli możliwość wymiany doświadczeń z kolegami z zagranicy. W trakcie mobilności umiejętności językowe będą pogłębiane, poprzez zajęcia formalne i nieformalne, odbywane w języku obcym i w międzynarodowym środowisku, w tym poznanie nowej terminologii z różnych obszarów oraz przełamanie bariery językowej i wykorzystanie języka obcego w normalnych codziennych sytuacjach. Projekt będzie również służył umacnianiu tolerancji i poszanowaniu różnorodności. W trakcie mobilności, poprzez realizacje projektów uczniowskich, w ramach międzynarodowych grup, uczniowie umocnią zdolność oceny, poszanowania i pozytywnego wartościowania różnych kultur i ich wytworów. W trakcie zajęć nieformalnych uczniowie rozwiną zdolności wyszukiwania, porządkowania, oceny i wykorzystywania informacji pozyskiwanych z różnych źródeł w tym źródeł cyfrowych, a także tworzenia informacji do odbiorców rodzimych i zagranicznych oraz dokumentowania swojej pracy z zachowaniem poprawności językowej i stylistycznej, zachowania kompozycji i organizacji tekstu. Przygotowując materiały, uczniowie będą pracować w zespołach projektowych co wzmocni ich kompetencje społeczne oraz na nowo nauczy ich pracować w grupach (Niestety pandemia i nauczanie zdalne rozluźniło więzi społeczne, co jest bardzo widoczne wśród naszej młodzieży). Udział w projekcie wzmocni w nich: umiejętność radzenia sobie ze stresem, zorientowanie na osiągniecie zakładanego celu, odpowiedzialność za podejmowane działania, wzbogaci interpersonalne kontakty międzyludzkie, nastąpi śród młodzieży wzrost świadomości kulturowej, umiejętność aklimatyzacji w nowym środowisku. Młodzież będzie miała okazję do poszerzenia swoich horyzontów kulturowych, pokonania stereotypów i otwarcia na europejską społeczność oraz jej historię. Przedsięwzięcie stworzy również możliwość dla młodzieży z obu placówek do nawiązania kontaktów międzynarodowych i rozpoczęcia tworzenia relacji międzyludzkich.
W projekcie bierze udział 30 uczniów naszej szkoły oraz 4 opiekunów. Struktura grupy została przygotowana na podstawie naszego doświadczenia w realizacji projektów. Razem z naszą szkołą partnerską zaplanowaliśmy harmonogram, który wymaga podziału na małe grupy.
HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH w roku szkolnym 2024/2025 - sesja ZIMA 2024
HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
w roku szkolnym 2024/2025 - sesja ZIMA 2025 - część pisemna
HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
w roku szkolnym 2024/2025 - sesja ZIMA 2025 - część praktyczna