W naszej szkole zawisł sztandar płka Zygmunta Rylskiego ps. "Hańcza" ze zlikwidowanego Gimnazjum dla Dorosłych nr 69.
Cała społeczność naszej szkoły zdecydowała o przyjęciu sztandaru i kultywowaniu pamięci o Bohaterze. Pani prof. R. Rowińska przygotowała z kl. 3G uroczysty apel.

Czcigodni Goście wysłuchali m. in. noty biograficznej odczytanej przez Aleksandrę Mularczyk z kl. 3G, którą uzupełnił o ważne fakty nasz Gość honorowy, syn Ś. † P. płka Zbigniewa Rylskiego, 98. letni ppłk Zbigniew Wiesław Rylski.

(zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Joanny Gilewskiej. Dziękujemy!)

Uczniowie z prof. M. Wróblewską zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych, które przeplatały się z przemówieniami Pana dyrektora i Gości.
Najbardziej pouczającym i pełnym żywej historii były dla mnie słowa syna ppłka Zbigniewa Wiesława Rylskiego, który z wdzięcznością mówił o swoim Ojcu, swojej drodze wojskowego oraz umiłowaniu Ojczyzny. Nie złamał Go nawet wyrok śmierci komunistycznego sądu, na który oczekiwał w celi śmierci przez dwa lata!
Współczesnemu światu brakuje autorytetów i prawdziwych wartości, dlatego słowa naszego Gościa honorowego były dla mnie tak ważne. To czyny się liczą a nie słowa a On, swoją postawą, pokazuje, że słowa "BÓG, HONOR I OJCZYZNA" to nie pusty slogan, to nie przeżytek...

Dziękujemy Panu ppłk. Zbigniewowi Wiesławowi Rylskiemu, ps. "Brzoza" za Jego słowa! Słowa człowieka młodego duchem, pełnego werwy i radości życia, który ceni ponad wszystko miłość Ojczyzny i polski mundur! Żołnierza, który własnym życiem i czynami mówi nam młodym: "Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy"!
Relacja Maksyma Rogali